top of page
12. évad COVEREK (28).png

Január 9-től a Murányi utcában

🎭 Történetek, amiket újra és újra megnézünk, elolvasunk, meghallgatunk. Mire használjuk a mesét, miért fontos az ismétlés? Keressük meg a számunkra fontos mesék helyét az életünkben, térspecifikus drámás eszközökkel!

🎭 Antihősök - miért van szükségünk a negatív karakterekre? Kinek van igaza egy mesében, történetben? Forgassuk át a történetek perspektíváját a dráma segítségével!

🎭 Karakterjáték - a tanítási drámaóra formai keretein belül mindenki belebújhat egy karakter bőrébe, és döntéseket hozhat, alakíthatja a történet folyamatát.

🎭 Tanító mese - Milyen tudást adunk át a történetmeséléssel? Hogyan használható a mese napjainkban arra, hogy játékosan, könnyen emészthetően tanítsunk?

🎭 Nem mese - Van-e olyan, hogy nem mesélünk, hogy nincs történetünk? Hol vannak a történetmesélés határai, keretei? Még mese? Már mese?

 

🎭 Közös mese - Keressük meg a csoport közös meséjét. Ami az együtt töltött idő, a közös jelenlét és figyelem hatására megszületik bennünk, együtt.

A 11+1 alkalmas mese workshopunk során játszani fogunk a mesékben rejlő igazságokkal, karakterekkel, univerzális tanításokkal. Megvizsgáljuk miért mesélünk szívesen egyes történeteket. Belebújunk hősök, antihősök bőrébe, érkezzenek könyvből, fejből, képregényből.

 

Kiknek ajánljuk? Azoknak, akik szeretnek olvasni, filmet nézni, mesét hallgatni, akik a történetek, mesék világában el tudnak veszni. Akik sokszor megnézik ugyanazt a filmet, elolvassák ugyanazt a könyvet és mindig mást vesznek ki belőle. Akik szívesen mesélnek történeteket, fejből, könyvből, szívből.

 

Olyanoknak is, akiket érdekel milyen szimbólumokat hordoz a mese, milyen archetípusok fordulnak elő benne. Milyen univerzálist tudást közvetítenek a mesék, amik a kollektív tudatunkban raktározódnak, függetlenül attól, hol nőttünk fel.

bottom of page