top of page
12. évad COVEREK (44).png

Április 10-től a Murányi utcában

🎭 Mennyire kell elhinni egy ismeretlen ember önmagáról tett állításait? Játszhat-e valaki a másik ember érzelmeivel csak azért, mert őt valahogyan megbántották?

🎭 Mit tehetünk a bosszú ellen? Hogy lehet egy bosszúállással terhelt kapcsolatban létezni?

🎭 Mit nyerünk és mit veszítünk azzal, ha mások javára lemondunk az álmainkról?

🎭 Meddig vállalja a közösség a felelősséget a tagjáért, akar veszély esetén is?

🎭 Mit tehetnek a mások sikerért mindent elkövető háttéremberek, ha végül cserbenhagyják őket?

 

🎭 Meddig vagyunk képesek kitartani saját hitünk, igazságunk mellett a hatalommal szemben? Milyen lehetőségek vannak az ellenállásra?

🎭 Hogyan döntsünk, ha a közösség érdekében tett fogadalmunk és a magánéletünk egymást kizáró cselekedeteket követel tőlünk?

Minden alkalommal egy új világba kalauzoljuk a játszókat, ahol a tanítási dráma eszközeivel járunk körbe egy-egy aktuális kérdéskört, etikai dilemmát. A tanítási dráma egy olyan módszer, ahol a játszók egy történet, helyzet vagy probléma résztvevőivé válnak, egy közös világot alkotnak, szerepekbe lépnek, és cselekvések, párbeszédek, problémamegoldások révén tapasztalatokat szereznek.

 

Nem előadásra készülnek, hanem a folyamat maga a lényeg, amin keresztül a játszók a dráma segítségével az érzelmi intelligenciát (EQ), az önreflexiót, a kritikus gondolkodást és a társas készségeket fejlesztik. Az alkalmak során játszani fogunk internetes bosszúval, vándorszínház tagjai leszünk , megnézzük, hogy meddig vagyunk elnézőek a közösség egy-egy tagjával, foglalkozunk majd félelmekkel, rémálmokkal, cserbenhagyással is, és még sok minden mással.

Mi vár rád a workshop során?

  • Aktív részvétel: Tapasztald meg, hogyan segíthetnek az élményszerű gyakorlatok a személyes fejlődésben.

  • Kreatív kifejezés: Fedezd fel a saját kreatív oldalad és a problémák megoldásához vezető új utakat.

  • Szórakoztató tanulás: Élvezd a tanulási folyamatot, amely játékos és szórakoztató módon segít fejleszteni a társas és érzelmi készségeidet.

  • Önismeret és csapatépítés: Tudd meg, hogyan építheted erősebbé a kapcsolatokat a környezetedben, miközben jobban megismered önmagadat.

Mire jó a tanítási dráma?

  • Fejleszti a kommunikációs és problémamegoldó készségeket

  • Segít a csapatmunkában és a vezetői képességek erősítésében

  • Növeli az önbizalmat és az empátiát

  • Segít a stresszkezelésben és a kreatív gondolkodásban

Miért érdemes jelentkezni?

  • A tanítási dráma módszerei segítenek egy olyan személyiségfejlesztő élményben részt venni, amely nemcsak a munkádban, hanem a mindennapi kapcsolataidban is előnyökkel jár.

  • Ha szeretnél új készségeket elsajátítani, kreatívan gondolkodni és közben jól érezni magad, akkor ez a workshop neked szól!

bottom of page